CEEK VR (CEEK) Nedir?

BitTurk
CEEK VR (CEEK) Nedir?

CEEK VR (CEEK) nedir bu makalemizde açıklıyoruz. CEEK VR (CEEK) müzisyenlerin müzikleri etrafında sanal dünyalar yaratmaları amacına hizmet etmektedir. Tokenize edilmiş bileşeni keşfetmek için AR/VR kulaklıkları oluşturmaya odaklanmaktadır. Amazon, Target ve Best Buy’da satılan 50.000’den fazla kulaklıkla tüm kullanıcılarını çeşitli deneyimlere ve samimi müzik performanslarına eriştirmektedir. Ek olarak entertainment metaverse bağlantısını hedeflemektedir. Şirketin kripto para dünyasındaki yerel para birimi ise CEEK Coin’dir.

Ceek VR (CEEK) projesi müzisyenleri, sporcuları ve diğer dijital yaratıcıları doğrudan hayranlarıyla buluşturan metaverse projesidir. Dünyanın en iyi sanatçılarıyla işbirliği yapmaktadır. Sanal gerçeklik (VR) dünyasındaki kullanıcıları ve sanatçıları tek bir platformda buluşturmayı amaçlamaktadır. Metaverse ve VR sektöründe faaliyet göstermektedir. Projenin temel amacı eğlence ve iş ortaklarının izleyicileri için markalı içerikler oluşturmaktır. Ek olarak VR/AR stüdyoları kurmayı hedeflemektedir. CEEK projesi VR’ye girmeye yardımcı olacak platformların başında gelmektedir. Yerli kripto para yatırımcılarının ilgisini çekmektedir. 2018 yılında piyasaya sürülmüştür.

CEEK projesinin arkasında Ceek Global Innovations şirketi bulunmaktadır. Şirketin CEO’su Mary Spio kariyerinin başlarında ABD Hava Kuvvetleri bünyesinde geniş bant iletişim teknisyeni olarak çalışmıştır. Ek olarak Boeing Digital Cinema’da eski Uydu İletişimi Başkanı deneyimine sahiptir. Coca-Cola, Clear Channel ve Microsoft XBOX gibi müşterilere hizmet veren mobil/çevrim içi video platformu kurucusudur. Sektörün tanınmış isimlerinden Spio, Oculus VR for Good (Facebook) ve Amazon Launchpad’in danışma kurullarında da yer almıştır.

Projenin kullanım alanı oldukça geniştir. Proje takipçilerinin platform üzerinden VR dünyasında metaverse konserini en ön sıradan izlemeleri mümkündür. Futbol maçı, konser ya da açık oturum gibi fiziksel etkinlikleri izlemek için ucuz ve geniş ölçekli alternatif sunmaktadır. Platformu kullanan sanatçılar özel deneyimleri tokenize etmektedirler. VR deneyiminin farklı bileşenleri için hayranlarla değiş tokuş edilecek kripto paralar mintlemeleri mümkündür. Ek olarak Ceek VR’nin dünyanın en büyük müzik şirketlerinden Universal Music ile ortaklık anlaşma imzalaması sektördeki konumunu güçlendirmiştir. Bu kapsamda Bon Jovi, Lady Gaga, U2, Sting, Ziggy Marley gibi dünyaca ünlü sanatçıların metaverse ortamında hayranlarıyla buluşması planlanmaktadır.

Avantajları:

  • Konser gibi etkinlikleri en ön sıradan izleme imkanı tanımaktadır.
  • Sanatçıları metaverse ortamında sevenleriyle buluşturmaktadır.
  • CEEK blok zincirinde içerik görüntüleri doğrulanmaktadır.
  • Sanatçıların ne kadar bilet sattıkları gerçek zamanlı olarak görüntülenmektedir.
  • Blockchain teknolojisi kullanılmaktadır.
  • Veriler şeffaf ve değiştirilemezdir.
  • İçerik üreticileri dijital pazarlama ürünlerini hayranlarına satmaktadırlar.
  • Sanal eğitim atölyeleri ya da etkinlikler düzenlenmektedir. Böylelikle coin kazanmak mümkündür.
  • Sanal etkinlikler ve VR deneyimleri düzenlediği için metaverse evreninde öne çıkmaktadır.

CEEK Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

1. Adım: CEEK almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve CEEK almak için para yatırın. 

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda CEEK alım emri verin. 

4. Adım: Alınan CEEK’ler sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanda saklanabilir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.