Cardano Nedir? ADA Al

BitTurk
Cardano Nedir? ADA Al

Cardano nedir ADA alımını makalemizde sizler için açıklıyoruz. Cardano, henüz tam potansiyelini göstermemiş bir blok zinciri projesidir. “Üçüncü nesil” bir blok zinciri olarak, uzun zamandır beklenen Ethereum 2.0’a benzer şekilde ikinci nesil blok zincirindeki ölçeklenebilirlik sorununu çözmeyi hedefliyor. Cardano‘nun gelişiminin arkasında bilimsel görüşler ve çok sayıda akademik araştırma bulunmaktadır. 2020 Shelley versiyonuyla Cardano, hedeflerine ulaşma yolunda bir adım attı. 2015’teki lansmanından bu yana, Cardano projesi ve bağlı ADA coin’i topluluktan büyük ilgi gördü. Cardano’nun gelişimi sırasındaki akademik gayreti, onu kripto para dünyasında benzersiz bir konuma getirdi. Cardano projesinin ana geliştiricisi, Charles Hoskinson tarafından kurulan bir teknoloji şirketi olan Input Output Hong Kong’dur (IOHK). Ethereum’un ilk günlerinde Hoskinson da bu projeye katılmıştır.

ADA Ne İşe Yarar?

ADA, Cardano blok zincirinin kripto para birimidir ve blok zincirindeki etkinlikler için kullanılmaktadır. Bu yılın başından bu yana, ADA’nın getirisi % 639 ve yüksek getiri oranı nedeniyle yatırımcıların favori kripto para birimlerinden biri. Cardano, Bitcoin ve Ethereum gibi blok zincirlerinde ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmeyi hedefliyor.

Zamanla, birden fazla varlık defteri ve doğrulanabilir akıllı sözleşmelerle merkezi olmayan bir uygulama (DApp) geliştirme platformuna dönüşmeyi amaçlıyor.

Cardano (ADA) Nasıl Satın Alınır?

Cardano satın almak için BitTurk’e kayıt olduktan sonra banka hesabınızdan, BitTurk’e Türk Lirası gönderin.

BitTurk’te Cardano alım işlemleri yapabilirsiniz. Gerekirse BitTurk hesabınıza kendi adınıza ait banka hesabınızdan Havale ve ya EFT ile TL yatırabilirsiniz. Ayrıca BitTurk‘te düşük komisyon oranları ile Cardano ticareti yapabilirsiniz.

Cardano (ADA), alt yapısı gereği bankalardan farklı çalışır. Kullanıcılar Cardano ile bankalara ihtiyaç duymadan birçok finansal işlemi gerçekleştirir.

ADA satın almak için hemen BitTurk’e kayıt ol.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.