Bloktopia (BLOK) Nedir?

BitTurk
Bloktopia (BLOK) Nedir?

Bloktopia (BLOK) nedir bu yazımızda açıklıyoruz. Bloktopia, kripto para dünyasında eşsiz bir VR deneyimi sunmayı hedef olarak gören bir Metaverse projesidir. “Merkeziyetsiz Metaverse”leri Poligon Network üzerine kurmayı hedefleyen bir projedir.

Projenin ana hedefleri; Öğrenmek, Yaratmak, Oynamak ve Kazanmaktır. 

Aynı zamanda eşsiz bir VR ve Metaverse deneyimi sunmak için en gelişmiş 3D oluşturma motorunu kullanarak mükemmel bir görsellik ve kullanıcı deneyimi yaratmayı hedef olarak görmüştür.

Bloktopia dünyasında BLOK Token mevcut olan kullanıcılara Bloktopian ismi verilmektedir. Bu kullanıcılar BLOK dünyasında reklam, oyun, iş ağı, gayrimenkul vb gibi günlük hayatta da yer almakta olan yöntemleri ve Bloktopia’nın NFT mekanizması ile bir gelir sağlanabilmektedir.

Bloktopia’yı Diğer Projelerden Farklı Kılan Ne?

Bloktopia’da oyunculara, oyun oynamak dışında daha fazlasını yapabilme fırsatı vermektedir. Oyuncular bu sanal dünyaya giriş yaparak öğrenme, yaratma, oynama ve kazanma gibi tüm özelliklerin keyfini yaşayacaklardır.

Oyna, Oyuncular birinci kişi bakış açısıyla oyun oynayarak, sosyalleşerek, birbirleriyle rekabet etmektedir. Bu sanal gerçeklik aleminde arkadaşları ile etkileşim halinde olabilirler.

Oluştur, Oyuncular, Bloktopia’nın kolay oluşturucu aracıyla sanat yapıtları, sahneler ve farklı etkinlikler oluşturmaktadır.

Kazan, Oyuncular birden çok yöntem ile gelir elde edebilirler. Bloktopia oyuncular için bir fırsatlar dünyası niteliğindedir. IDO’nun ardından Bloktopia gayrimenkulleri, oyun kullanıcılarının satın alması için hazır haldedir. Bir başka fırsatları ise bahis, pasif kazanç ve reklamlardan oluşmaktadır.

Reblok, Bloktopia platformundaki gayrimenkul alımıdır. Bu gayrimenkuller oldukça kıymetli emtia olarak, kullanıcıların kar için satış yapmasına ve pasif gelir elde etmeleri için kiraya verebilmesine olanak tanımaktadır. REBLOK NFT sahipleri oy ile platform yönetiminde rol sahibi olmaktadır. Her NFT bir DAO Tokeni şeklinde görev almaktadır.

Adblok, Bloktopia içerisindeki en mühim kazançlardan biri olan reklamcılıktır. Büyük işletmelerle birlikte çalışırken Bloktopia üzerinde bir reklam vermeleri için imkanlar sunacak ve bu gelirlerin bir kısmını BLOK token sahiplerine verilecektir.

Sitemizdeki diğer blog yazılarını okumayı unutmayın.

Investment information, comments and recommendations contained herein are not included in the scope of investment advisory. Therefore, making an investment decision based solely on the information and comments contained herein may not produce results that are in line with your expectations.