BitTorrent Nedir BTT Al

BitTurk
BitTorrent Nedir BTT Al

BitTorrent Nedir BTT alımını makalemizde sizler için açıklıyoruz. Dünyanın en büyük dosya paylaşım protokolü olan BitTorrent, kısa süre önce TRON ile işbirliği yaparak kendi kripto para birimini oluşturdu.

BitTorrent nedir sorusuna gelince 2001 yılında başlatılan bir eşler arası dosya paylaşım protokolü olan BitTorrent ile entegre edilmiştir. Daha hızlı dosya aktarımları için kullanılmaktadır. Peer to Peer (P2P) dosya paylaşım protokolü olan yerel sanal para birimidir.

2018’de kripto para birimi başlangıcı Tron (TRX) tarafından satın alınan protokolü, ilk madeni para teklifi (ICO) sürecinde 20 milyon dolar topladı. Ayrıca BTT‘nin halka açık token satışı birkaç dakika içinde tamamlandı.

BitTorrent Nedir BTT Al açıklamasına gelince kullanıcıların merkezi bir sunucuya ihtiyaç duymadan tanım dosyalarını (torrent) aracılığıyla birbirlerine bağlanmalarına, dosyaları paylaşmalarına olanak tanıyan bir değişim protokolüdür.

İnternet kullanıcıları üç kategoriye ayrılmaktadır.

Leecher (Sömürücü): 

Dosyalara erişmek için ağa bağlanır. Ayrıca indirme işlemi bitince ağla bağlantısını kesmektedir.

Seeder (Paylaşıcı):

İndirme işlemi bitince bağlantıyı kesmez ve diğer kullanıcıların dosyaya erişmesine izin verir.

Peer (Eş): 

İndirmeyi sürdürürken bir yandan da dosyanın indirdiği kısmını ağa paylaşır. 

BitTorrent (BTT) Nasıl Satın Alınır?

BTT satın almak için BitTurk’e kayıt olduktan sonra banka hesabınızdan, BitTurk’e Türk Lirası gönderin. BitTurk’te BitTorrent alım işlemleri yapabilirsiniz. Gerekirse BitTurk hesabınıza kendi adınıza ait banka hesabınızdan Havale ve ya EFT ile TL yatırabilirsiniz. Ayrıca BitTurk‘te düşük komisyon oranları ile BTT ticareti yapabilirsiniz.

BitTorrent (BTT) alt yapısı gereği bankalardan farklı çalışır. Kullanıcılar BitTorrent ile bankalara ihtiyaç duymadan birçok finansal işlemi gerçekleştirir.

BTT satın almak için hemen BitTurk’e kayıt ol.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.