BitCore (BTX) Nedir?

BitTurk
BitCore (BTX) Nedir?

BitCore (BTX) nedir bu makalemizde açıklıyoruz. BitCore (BTX), Bitcoin’in UTXO fork’u olarak yaratılmış bir kripto para birimidir. Hard fork’ları duymuş olsanız da birçok kişi yalnızca Bitcoin Cash ve Bitcoin Gold gibi Bitcoin hard fork’larını bilmektedir. Buna karşılık, çok az kişi BitCore veya hibrit fork’lar hakkında bilgi sahibidir. BitCore, Bitcoin’in kaynak kodunu ve teknolojisini kullanarak yeni bir blok zinciri oluşturmuştur. Blok zincirinin boyutunun daha küçük olmasını ve ölçeklenebilirliğin daha iyi olmasını sağlamıştır. Ek olarak, blok zamanlamaları Bitcoin’den daha hızlıdır. Ayrıca bu da madenciliği ASIC’e dayanıklı hale getirmektedir.

BitCore, 24 Nisan 2017’de yeni bir blok zinciri oluşturarak piyasaya çıkmıştır. Bitcoin işlemlerinin anlık görüntüsünü alarak, 0,01 BTC veya daha fazlasına sahip kişilere ait tüm genel adresleri doldurmak için 5 milyon işlem oluşturmuştur. Fonlama oranı 0,5 BTX’e karşılık 1 BTC’dir. Proje, Bitcoin’i iyileştirmeye ve onu rahatsız eden sorunları çözmeyi hedeflemiştir. Örneğin BTX, ASIC’lere dirençli MEGA-BTX konsensüs algoritmasını kullanmaktadır. Bu algoritma, herkesin aşağı yukarı aynı fırsatlara sahip olması nedeniyle madencilik gücünün merkezileştirilmesinin mümkün olmadığı anlamına gelmektedir. Ek olarak BitCore ağı, yılda 17,6 milyara denk gelen günde 48 milyon işlem işleme kapasitesine sahiptir. Ayrıca 10 MB bloklara sahip olduğu bilinmektedir.

BitCore, özellikle algoritmaları ve Masternodes platformunda yaptıkları yeni uygulamalarla çok şey vaat eden bir kripto para birimi olarak yorumlanmaktadır. Ayrıca tüm kripto para birimi topluluğuna PoW veya Masternodes ile BTX madenciliği yapma fırsatı sunar. BTX sahipleri bile hem PoW hem de Masternodes ile madencilik yapma olanağına sahiptir. Odarhom, BitCore için bir Masternode sistemi getirmiştir. Bir Masternode garantisi 2.100 BTX olarak bilinir. Bu, 10.000’e kadar ana düğümün ağı desteklemesine olanak sağlamaktadır. Masternodlar, oluşturulan tüm BitCore’ların yarısını kullanıcıya vermektedir.

BitCore (BTX) Nasıl ve Nereden Alınır?

1. Adım: BTX almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve BTX almak için para yatırın.

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda BTX alım emri verin.

4. Adım: Alınan BTX’ler sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanda saklanabilir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.