BitcoinZ (BTCZ) Nedir?

BitTurk
BitcoinZ (BTCZ) Nedir?

BitcoinZ (BTCZ) nedir bu makalemizde açıklıyoruz. BitcoinZ (BTCZ), Bitcoin (BTC) uyumlu bir kripto para birimidir. Zcash çekirdeğine dayalı olarak tasarlanmıştır. Equihash algoritmasını t-adresleri ve zk-snarks anonim z-adresleri ile kullanılmaktadır. Bu teknolojilerin kombinasyonu BitcoinZ’nin, emtia donanımı olarak da bilinen, hazır grafik kartlarına erişimi olan dünyadaki herkese grafik işlemci birimi (GPU) madenciliği sunma yeteneği ile kanıtlanmış bir kripto para birimi olarak çalışmasını sağlamaktadır. Ek olarak BitcoinZ blok zincirlerinde taşınabilirlik ve uyumluluk sağlamaktadır.

BitcoinZ, zcash çekirdeğini benimsediğinden, BitcoinZ’nin toplam arzına göre ayarlanmış bir yarılanma aralığı bulunmaktadır. Yarılanma aralığı 840.000 blok için belirlenmiştir. Ayrıca 9 Eylül 2017 lansmanından yaklaşık 4 yıl sonra gerçekleşmiştir. Yani yaklaşık 4 yıl içinde, blok ödülü, 840.000’inci blokta belirlenen Halving Interval konsensüs koduna göre 12.500’den 6.250’ye indirilmiştir. Bu noktada BTCZ, toplam arzının yaklaşık yarısına ulaşmıştır. Bu da yaklaşık olarak 10,5 milyar adete denk gelmektedir.

BitcoinZ Daemon, projenin cüzdanı olarak bilinmektedir. Daemon, BTCZ blok zinciri ile iletişim kuran ve BTCZ token’larının gönderilmesine ve alınmasına izin veren bir Linux, Windows, macOS veya mobil cihaz üzerinde çalışan programdır. Program BTCZ adreslerinizi içermektedir. Ayrıca adreslerin özel anahtarını başka bir BitcoinZ arka plan programı veya cüzdanına aktarmaya izin vererek dışa aktarılabilmektedir.

Projenin token’ı BTCZ, ekosistemin kripto para birimidir. Bu BTCZ Token, ekosistemde gerçekleştirilecek bütün işlemlerde kullanılmaktadır. Ayrıca Stake gibi genel kullanım durumları dışında, özel kullanım durumları vardır. Ekibin açıklamalarına göre, pazarlama, medya, kampanyalar, sponsorluklar ve alt yapı desteğinde kullanılabilmektedir. Bu liste şu anda kapsamlı görünmese de ekip geliştirmelerine devam etmektedir. Ayrıca ekibe göre, bahsedilen avantajların türevlerinin hepsine kampanyalar uyarlanabilmektedir. Bu durum projeyi ileriye götürecek her türlü kullanım durumuna uyarlanması mantına dayanaktadır. Ekip projeyi ileriye taşıyacak her görüşü oylamaya sunar. Oylama sonucunda gelen karara göre ekip, geliştirmelere yoğunlaşmaktadır.

BitcoinZ (BTCZ) Nasıl ve Nereden Alınır?

1. Adım: BTCZ almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve BTCZ almak için para yatırın.

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda BTCZ alım emri verin.

4. Adım: Alınan BTCZ’ler sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanda saklanabilmektedir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.