Bitcoin SV (BSV) Nedir?

BitTurk
Bitcoin SV (BSV) Nedir?

Bitcoin SV (BSV) nedir bu makalemizde açıklıyoruz. Bitcoin Cash içinde çıkan bazı anlaşmazlıklar sonucunda hard fork ile ortaya çıkan kripto para birimidir. Geliştiricileri tarafından Bitcoin’in varisi olarak gösterilmektedir. Yüksek güvenlikli kripto para işlemlerinde kullanılmaktadır. BSV Coin özellikle madenciler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Satoshi vizyonunu çok daha iyi biçimde yansıttığı iddia edilmektedir. Geliştiricileri Bitcoin Cash’den daha hızlı ve daha düşük masraflı yapmak için özenle çalışmışlardır. Bitcoin hardforklarının revaçta olduğu dönemde piyasaya sürülmüştür. Analistler geleceğinin parlak olduğunu düşünmektedir.

Bitcoin SV (BSV) projesinin amacı Bitcoin Cash’den daha teknolojik ve merkeziyetsizlik imajını daha iyi yansıtan kripto parayı oluşturmaktır. Projeye başlarken Bitcoin Cash’in Satoshi imajını tam anlamı ile yansıtmadığı düşüncesi hakimdir. Hedef ise Bitcoin ve Bitcoin Cash’ten daha hızlı ve düşük maliyetli işlemlere imkan sunan varlığı yaratmaktır. BSV Coin hakkında analist ve yatırımcı yorumlarında olumlu ifadelere yer verilmektedir. Analistler BSV Coin’in Bitcoin ile aynı temel amaçları savunduğunu ancak ondan daha teknolojik ve yeni nesil olduğunu belirtmişlerdir. Ek olarak BSV Coin ile mikro ödemeler yapmak mümkündür. Bu şekilde kurumsal şirketlere büyük avantaj sağlanmaktadır. 

Avantajları:

  • Cüzdanlar arası sınır ötesine transfer işleminde düşük masraflıdır.
  • Alım-satım işlemlerinde düşük bekleme süresi ve dakikalar içerisinde onay alma imkanı sunmaktadır.
  • İşlem hacmi geniş küresel kripto borsalarında işlemdedir. Böylelikle istenilen an hemen hemen her hesaptan işleme girmek mümkündür.
  • Geliştirici yatırım kitlesine hitap etmektedir.

Bitcoin SV (BSV) Nasıl ve Nereden Alınır?

1. Adım: BSV almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve BSV almak için para yatırın. 

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda BSV alım emri verin. 

4. Adım: Alınan BSV’ler sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanda saklanabilir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.