Bitcoin Private (BTCP) Nedir?

BitTurk
Bitcoin Private (BTCP) Nedir?

Bitcoin Private (BTCP) nedir bu makalemizde açıklıyoruz. Bitcoin Private (BTCP), gizlilik odaklı bir projedir. ZCalasic ve Bitcoin hard fork’larının birleşmesiyle ortaya çıkmıştır. Bu birleşmenin sonrasında ortaya çıkan bir blok zinciri projesidir. Projenin forklanma sonrası ortaya çıkması nedeniyle, iki ağında özellikleri bünyesinde bulunmaktadır. BTCP merkezi olmayan, açık kaynaklı, hızlı ve özel bir ağdır. Bunlara ek olarak ağ, kullanıcılara gizlilik ve anonimlik sağlar. Kullanıcılar, BTCP ile blok zincirinin tüm avantajlarından faydalanabilmektedir.

Ekip ilk aşamada forklanan ağların açık yönlerini keşfetmeye odaklanmıştır. Bu sayede oluşturulan BTCP projesinde ileriye dönük çıkabilecek problemlerin önlemi alınmıştır. Küçük bir ekiple yola başlayan Bitcoin Privete projesi, topluluk odaklı olması nedeni ile 200’e geliştiriciye sahiptir. Topluluk tarafından sağlanan destek projenin gelişimi için oldukça önemlidir. Ayrıca bu toplulukta bulunan insanlar yönetimin kararlarına da müdahale edebilmektedir. Sağladıkları katkıya doğru orantılı olacak şekilde, oy kullanma hakkına sahiptir.

Bitcoin’in ortalama olarak 10 dakikada bir blok üretmesi, BTCP projesinde kilit rol oynamıştır. Bunun önüne geçmek isteyen ekip, sadece 2,5 dakikalık blok süresine erişmiştir. Hızlı bir blok zinciri yaratmak isteyene ekip, BTC’den daha hızlı bir blok zinciri geliştirmeyi başarmıştır. Ayrıca, BTC’nin blok boyutu 1MB olarak kayıt edilirken, BTCP’de bir blok boyu 2MB olarak kaydedilmektedir. Bir PoW ağı olan BTCP, Equihash algoritması kullanmaktadır. Bu algoritma sayesinde proje, güvence altına almaktadır. Algoritma, SHA256’ya göre madenciliği çok daha elverişli hale getirmektedir.

BTCP, Bitcoin Private blok zincirinin yerel kripto para birimi olarak bilinmektedir. BTCP’nin temel felsefesi, BTC’nin popülerliğini ve ZClassic’in gizliliğini kullanıcılara aktarabilmektir. Kullanıcılar, bu kripto para birimi ile gizli ve anonim bir şekilde varlık aktarımı gerçekleştirir. Ayrıca bilgisayarlarının GPU gücüne bağlı olarak platformdaki işlemleri çözerek BTCP madenciliği gerçekleştirebilir. BTCP’nin Bitcoin’e benzer şekilde 21 milyon olarak sınırlandırılan maksimum arzı bulunmaktadır.

Bitcoin Private (BTCP) Nasıl ve Nereden Alınır?

1. Adım: BTCP almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve BTCP almak için para yatırın.

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda BTCP alım emri verin.

4. Adım: Alınan BTCP’ler sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanda saklanabilmektedir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.