Bitcoin Nedir BTC Al

BitTurk
Bitcoin Nedir BTC Al

Bitcoin nedir BTC alımını makalemizde açıklıyoruz. Kripto para piyasasının en güçlüsü Bitcoin nasıl satın alınır makalemizde detaylı şekilde yer almaktadır. Bitcoin sahibi olmanın iki yolu vardır: platformda gerçek parayla bitcoin satın alın veya şifrenin şifresini çözerek blok üretimi (madencilik) için bir ödül elde edin. Bitcoin satın alma işlemleri BitTurk.com gibi platformlarda yapılmaktadır. Fiyat, piyasadaki arz ve talebe bağlıdır. 0.00000001 gibi küçük parçalara kesilebilmektedir. Böylece 100 milyondan fazla küçük parça alıp satamazsınız. Bitcoin alıp satmak için Bitcoin adresi olan sanal bir cüzdanınız olması gerekir. BitTurk.com‘dan Bitcoin almak için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir.

Bu makalemizde günümüzde popülerliğini oldukça artırmış bir dijital para olan Bitcoin’i açıklayacağız.

Bitcoin kısaltması BTC, sembolü ฿ olan, merkeziyetsiz bir kripto para birimi ve elektronik ödeme yöntemidir. 2009 yılında Satoshi Nakamoto mahlasıyla bilinen bir kişi tarafından açık kaynak kodlu olarak yaratılmıştır. Bitcoin ağında kayıtlar herkese açık bir defterde bulunmaktadır. Yöneticisi ve merkezi de yoktur. Bitcoin ile ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Bitcoin nasıl alınır ve nereden alınır sorusuna gelince; aslında Bitcoin almak oldukça kolay bir işlemdir.
  • Bitcoin nasıl satın alınır öğrenmek için BitTurk.com’da üyeliğiniz bulunmalı. Bunun için HESAP OLUŞTUR sayfasından BitTurk.com hesabı açmalısınız.
  • BitTurk.com cüzdanınıza yatırmış olduğunuz TL ve ya Bitcoin bakiyeniz ile artık al sat işlemlerinize kolaylıkla başlayabilirsiniz.
  • BitTurk.com anasayfası üzerinden CÜZDANLARIM/Bitcoin Al Sat sayfasına girmeniz gerekiyor. Hesabınıza yatırmış olduğunuz Bitcoin bakiyenizi satmak istediğiniz zaman Bitcoin miktarını ve kur fiyatını girmelisiniz. Daha sonra Bitcoin Sat butonuna tıklayarak satış emri girerek satarak TL’ye çevirebilirsiniz. Sonra da bu bakiyenizi banka hesabınıza çekebilirsiniz.
  • Ya da yine BitTurk.com cüzdanınıza banka hesabınızdan ve ya Papara aracılığı ile yatırmış olduğunuz TL bakiyesi ile CÜZDANLARIM/Bitcoin Al Sat sayfasına girerek almak istediğiniz Bitcoin miktarını ve kur fiyatını girdikten sonra Bitcoin al butonuna tıklayın. Alım emri verdikten sonra Bitcoin alabilirsiniz. Daha sonra bu bakiyenizi farklı bir konumdaki Bitcoin cüzdanınıza CÜZDANLARIM/Bitcoin Çek sayfasından gerekli bölümleri doldurarak çekebilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.