Bitcoin Gold (BTG) Nedir?

BitTurk
Bitcoin Gold (BTG) Nedir?

Bitcoin Gold (BTG) nedir bu makalemizde açıklıyoruz. Bitcoin Gold (BTG) geliştirici ekibinin başında Hang Yin ve Martin Kuvadzhiev isimleri bulunmaktadır. 2017 yılında 419406 bloğunda meydana gelen Bitcoin hard forku sonrası hayata geçirilmiştir. Madencilik ve merkeziyetsiz yapı için önemli avantajlara sahiptir. Uzmanlar ise mevcut fiyatları yatırım yapılması açısından avantajlı olarak değerlendirmektedirler.

Bitcoin çatallanması ile hayata geçen bir projedir. ATH seviyesinin gerisinde seyretmektedir. Ek olarak DeFi ve DApp geliştiricilerine hitap etmektedir. Uzmanlar tarafından olumlu değerlendirilmektedir. Bitcoin’e ilk alternatif olma hikayesi ile ortaya çıkmıştır. Blockchaine getirdiği yenilikçi çözümler sayesinde uzmanların yakında takibinde yer almaktadır.

Bitcoin Gold (BTG) ilk çıktığında kısa sürede büyük ilgiyle karşılaşmıştır. Sektöre getirmeye çalıştığı bazı çözümlerle dikkatleri üzerine çekmiştir. Ardından kripto para piyasasının kafasını karıştırarak değer kaybı yaşamıştır. BTC sahiplerine ücretsiz dağıtılacağını belirtmiştir. Yaşadığı düşüş ile kripto para sektöründe hayal kırıklığı yaratmıştır. Ancak DeFi ve DApp’lere hitap etmesi pozitif değerlendirilmiştir. Bu nedenle portföylerde yer verilebilmesi yönünde uzmanlar ortak görüşler paylaşmaktadırlar. Çünkü kripto para piyasalarında zaman zaman düşüşler yaşanmaktadır. Bu sürecin bir parçasıdır. Önemli olan bu kriz anlarında tekrar toparlanabilmektir. BTG’de uzmanların geleceğini parlak gördüğü kripto paralardandır. 

Avantajları:

  • Yaklaşık %20’lik bir kısmı yıllık masraflar için ayrılmıştır. Böylelikle deflasyonist etki fiyatını olumlu yönde desteklemektedir.
  • Önemli kripto para borsalarında listelenmektedir.
  • Kripto para yatırımcıları tarafından kolayca ulaşılmaktadırlar.

Bitcoin Gold (BTG) Nereden ve Nasıl Alınır?

1. Adım: BTG almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve BTG almak için para yatırın. 

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda BTG alım emri verin. 

4. Adım: Alınan BTG’ler sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanda saklanabilir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.