Binance Smart Chain (BSC) Nedir?

BitTurk
Binance Smart Chain (BSC) Nedir?

Binance Smart Chain (BSC) nedir bu makalemizde açıklıyoruz. Binance Smart Chain (BSC) Binance Chain ile aynı doğrultuda çalışan yan blok zincir ağıdır. Akıllı sözleşme işlevlerine ve Ethererum Sanal Makinesi’ne uyum sağlamaktadır. Ek olarak DApp’leri desteklemektedir. Token takası, NFT’ler ve merkeziyetsiz para piyasaları gibi pek çok alanda kullanılmaktadır.

Binance Chain tarafından 2019 yılında kullanıma sunulmuştur. Merkeziyetsiz ve hızlı şekilde alım satım işlemlerinin desteklenmeyi amaçlamaktadır. Binance Chain üzerinde yer alan DApp ve en büyük merkeziyetsiz borsalardan biri olan Binance DEX üzerinde yapılacak işlemlerde kullanılmaktadır. Ek olarak projenin popülerliğine bakılarak prim yapma şansı oldukça yüksektir. Öte yandan Ethereum ağı üzerinde yapılan işlem sayısı ortaya çıktığı andan itibaren kısa süre içerisinde çok daha düşük işlem ücreti ile başarılı bir grafik izlemektedir.

Binance Smart Chain (BSC) özellikle düşük işlem ücreti ile yatırımcıların çok daha kolay işlem gerçekleştirmesini sağlamaktadır. Grafikler incelendiğinde kısa sürede ETH ağı üzerinde yapılan işlem sayısını geçmeyi başardığı tespit edilmiştir. Binance Smart Chain (BSC)’nin ETH’yi tahtından etmesi beklenmektedir. Ek olarak Ethereum gas feelerin ayarlanmasına imkan tanımaktadır. Gelecek dönemlerde daha yaygın olarak tercih edilmesi beklenmektedir.

Kısacası Binance Smart Chain (BSC) sistemi Ethereum ve Uniswap ağına alternatif olarak geliştirilmiştir. Düşük işlem ücretleri ile hızlıca işlem yapmak mümkündür. Böylelikle sistem DApp’lerin blok zincir üzerinde kullanıma sunulmasını kolaylaştırmaktadır. Ek olarak kendi dijital varlığı olan BNB üzerinde de olumlu fiyat artışlarına ve kar potansiyeline sahiptir.

Avantajları:

  • Hızlı ve merkeziyetsizdir. 
  • Ölçeklenmeye müsaittir. 
  • İşlem ücretleri düşüktür.

Binance Smart Chain Altyapısından Nasıl Faydalanılır?

1. Adım: BSC uygulamalarından yararlanmak için ilk olarak cüzdan hesabı oluşturmak gerekmektedir.

2. Adım: Math Wallet, Ledger, TokenPocket, ONTO, Arkane, MetaMask vb. pek çok cüzdan BSC ile uyumludur.

3. Adım: Uyumlu cüzdanlardan hesap açarak kolayca BSC işlemleri gerçekleştirmek mümkündür.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.