BIDR (BIDR) Nedir?

BitTurk
BIDR (BIDR) Nedir?

BIDR (BIDR) nedir bu makalemizde açıklıyoruz. BIDR (BIDR) PT Digital Rupiah Indonesia tarafından yayınlanan Rupiah destekli stablecoindir. Endonezya Rupiahı ile 1:1 oranında desteklenmektedir. Ek olarak her Binance Rupiah’ın (BIDR) fiyatı Endonezya Rupiahı değerini taklit etmektedir. Büyük kripto para borsası Binance ve Endonezya borsası Tokocrypto tarafından listelenmektedir. Listelendikten sonra geniş kullanıcı kitlesine ulaşmıştır. Kripto para piyasasının önde gelen stablecoinlerinden biri olarak görülmektedir. 

BIDR projesinin amacı Binance Rupiah’ın (BIDR) fiyatı Endonezya Rupiahı değerini taklit etmektir. Bu nedenle BIDR Endonezya’nın para birimine sabitlenmiştir. Ek olarak Binance Chain üzerinde çalışmaktadır. Binance CEO’su Changpeng Zhao bunun fiyat para birimine sabitlenmiş ilk sabit para olduğunu belirtmektedir. Ayrıca bu durumun iki borsa arasındaki geniş işbirliği sayesinde mümkün olduğunu iddia etmektedir. BIDR hakkında uzmanların yorumları olumludur. Dev kripto para borsası Binance CEO’su CZ ise BIDR Coin hakkında şunları söylemiştir: “Stablecoinler itibari paranın kripto ekosistemine yayılması için önemli bir kanaldır. BIDR özellikle Endonezya Rupiahı ile kripto para ticareti yapan ve satın alan kullanıcımızı desteklemek açısından önemlidir.” Kısacası stablecoin yatırımı yapmak isteyenler için BIDR Coin öne çıkan seçenekler arasında yer almaktadır. Geleceği parlak kripto paralar arasında gösterilmektedir.

Avantajları:

  • Büyük ve popüler borsalarda listelendiği için güvenilir stablecoinler arasında yer almaktadır.
  • Binance ve Tokocrypto kullanıcılarının artık Bitcoin (BTC), Binance Coin (BNB), Binance USD (BUSD), Tether (USDT) ve Ether (ETH) karşısında BIDR ticareti yapmaları mümkündür.
  • Kullanıcılar her biri 1 Endonezya rupisi oranında stablecoini doğrudan satın alıp kullanmaktadırlar.

BIDR Nasıl ve Nereden Alınır?

1. Adım: BIDR almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve BIDR almak için para yatırın. 

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda BIDR alım emri verin. 

4. Adım: Alınan BIDR’ler sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanda saklanabilir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.