Basic Attention (BAT) Nedir?

BitTurk
Basic Attention (BAT) Nedir?

Basic Attention (BAT) nedir bu makalemizde açıklıyoruz. Basic Attention (BAT) genellikle içerik oluşturucular ve tüketicilere hitap etmektedir. Djital reklamcılık alanında erdemli bir döngü oluşturmayı amaçlamaktadır. Ethereum (ETH) üzerinde çalışmaktadır. Ek olarak Brave adlı özel web tarayıcısına da yerel olarak entegre edilmektedir. Kısacası reklam veren şirketlerin yaptıkları harcamalar karşılığında daha iyi geri dönüş almasına imkan yaratan bir kripto paradır. Web kullanıcılarının ekran başında geçirdikleri süre ölçeğinde onları ödüllendirmek amacıyla tasarlanmıştır. Yeni nesil blockchain tabanlı dijital reklam platformudur.

Basic Attention Token (BAT) projesinin amacı web etkinliklerine göre reklamcılar, yayıncılar ve internet kullanıcıları arasındaki ticareti kolaylaştırmaktır. Platformun kullanıcıları reklam içeriğini görüntülemektedirler. Böylelikle BAT Token ile ödül kazanmaktadırlar. Ek olarak bu sistem sayesinde yayıncılar daha etkili reklamlar sunmaktadırlar. Kitlesinin istekleri hakkında bilgi edinmektediler. 

Kripto para uzmanları ise Brave tarayıcısı ile kullanılan BAT Token için olumlu görüşler belirtmektedirler. Çünkü tarayıcı kullanıcılarına güvenilir ortaklardan yerel reklamlar sunmaktadır. Bu reklamlar görüntülendikçe ödül olarak BAT Token kazandırılmaktadır. Kullanıcıların BAT’ı ellerinde tutmaları mümkündür. Fiat ya da diğer kripto para birimi ile değiştirmek veya favori içerik oluşturucularını desteklemek için ödeme yapılmaktadır. Basic Attention Token tüm zamanların en hızlı ilk token arzı (ICO’lar) satışına imza atmıştır. 2017 yılında kullanıma açılmıştır. Kısa sürede toplam 35 milyon dolar fon elde etmiştir. 

Avantajları:

  • Reklam verenler sayesinde kullanıcı etkileşimini en üst düzeye çıkarmak mümkündür.
  • Verilerde manipülasyon ya da kötüye kullanım gibi kayıpları azaltacak reklam planlamaları yapılmaktadır.
  • Reklam ekosisteminin ödül birimi olan kampanyalar sayesinde geniş kitlelere ulaşmak mümkündür.
  • Brave tarayıcısı rakiplerine göre 5 kat daha hızlıdır. Böylelikle tarayıcıyı kullanarak reklamlar karşılığında BAT kazanılmaktadır.

Basic Attention Token (BAT) Nasıl ve Nereden Alınır?

1. Adım: BAT almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve BAT almak için para yatırın. 

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda BAT alım emri verin. 

4. Adım: Alınan BAT’lar sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanda saklanabilir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.