Banano (BAN) Nedir?

BitTurk
Banano (BAN) Nedir?

Banano (BAN) nedir bu makalemizde açıklıyoruz. Banano (BAN), Nano’nun hard fork’u aracılığıyla oluşturulmuş bir meme token’ıdır. Çoğu meme token’ı gibi, bir şaka olarak başlatılmıştır.  Ana ağı 1 Nisan 2018’den beri istikrarlı bir şekilde aktif olarak çalışmaktadır. Blok zincirleri 32 milyondan fazla bloğa sahiptir. Ayrıca projenin mobil cüzdanı anlık işlemler için kullanılmaktadır. Banano diğer meme token’larından norm olarak farklıdır. Saniyeler içinde hiçbir ücret ödemeden işlem yapan işlemler sunmaktadır. Ayrıca ücretsiz Banano almanın birkaç kolay yolu bulunmaktadır.

Banano, kripto para piyasasında yeni olan insanlar için kolay anlaşılır ve misafirperver olmayı hedeflemektedir. Web sitesinde bulunan BAN airdropları aracılığıyla herkes ücretsiz BAN token’ı alabilmektedir. Banano kazanmak için oynanan oyunlar ve Banano’yu isteyen herkese verilen bir mesajlaşma uygulaması da dahil olmak üzere birden fazla seçenek bulunmaktadır.

Çoğu kripto para birimi işlemleri blok zinciri teknolojisi kullanılarak kaydedilmektedir. Ancak BAN, yönlendirilmiş döngüsel grafik (DAG) teknolojisini kullanmaktadır. Blok zinciri, her blokta bir grup işlem içeren uzun bir blok zinciridir. DAG ise, işlemlerin birbirine bağlı tepe noktaları olduğu ve her işlemin bir öncekinin üzerine kurulduğu bir grafik yapısı kullanmaktadır. Ayrıca Banano’da her hesabın kendi blok zinciri vardır. Her ödeme iki işlem gerektirir. Bununla beraber, gönderenin blok zincirindeki bakiyesinden düşülen bir gönderme ve aynı tutarı alıcının blok zincirine ekleyen bir alma seçenekleri sırayla gerçekleşir.

İşlem defterini güvence altına almak ve dolandırıcılığı önlemek için Banano, bir fikir birliği mekanizması olarak açık temsilci oylamasını kullanmaktadır. Açık temsili oylaması, hissenin kanıtı gibidir. Ancak birinin hissesini devretme yeteneği bulunmaktadır. Banano hesap sahipleri, çelişkili işlemler olması durumunda kendi adlarına oy kullanmak için bir temsilci düğüm seçebilmektedir. Herkes bir düğüm çalıştırabilmektedir. Ancak bir düğümü sürekli çalıştırmak herkes için pratik olmadığından, temsili sistem kullanıcıların vekil aracılığıyla oy kullanmasına olanak sağlanmıştır.

Banano (BAN) Nasıl ve Nereden Alınır?

1. Adım: BAN almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve BAN almak için para yatırın.

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda BAN alım emri verin.

4. Adım: Alınan BAN’lar sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanda saklanabilmektedir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.