Axie Infinity (AXS) Nedir?

BitTurk
Axie Infinity (AXS) Nedir?

Axie Infinity (AXS) nedir bu makalemizde açıklıyoruz. AXS, blok zinciri tabanlı bir savaş oyunudur. Bu platformda oyuncular, dijital Axieler sahiplenerek bu Axie’leri yetiştirip, alım-satım yapabilirsiniz. Aynı zamanda da rakipleri ile savaş yapabilirler. 

Axie Infinity (AXS) Nasıl Çalışır?

AXS, Ethereum blok zinciri tabanlıdır. Bu platformun ana dijital varlığı AXS ETH blockchainde meydana gelmiş bir “ERC20” akıllı kontrattır. Oyunun temel yapı taşlarınan biri olan Axie’ler bu blockchain tabanlı oyunlarda ve NTF’ler için seçilen ERC721 akıllı kontratı olarak meydana gelmiştir.

Axie’ler özel ve değiştirilebilen parçalara sahiptir. Oyuncular kendi Axie’lerini yaratabilir ve aynı zaman da diğer oyuncular tarafından satışa çıkan Axie’leride satın alınabilmektedir.

Sky Mavis tarafından geliştirilen AXS oyununu oynayabilmek için, bu oyun platformuna öncelikle giriş yapmalısınız. Platformun cüzdanı olan Ronin Wallet’a, AXS transferini yaptıktan sonra hesabınızı oluşturabilirsiniz. Ronin Wallet’i https://welcome.skymavis.com/create-wallet/  adresinden Chrome tabanlı tarayıcılarda ve Firefox’ta tarayıcı eklentisi olarak kurabilirsiniz. 

AXS transferinide yaptıktan sonra  https://marketplace.axieinfinity.com adresinden hesabınızı oluşturabilirsiniz. Sonrasında https://welcome.skymavis.com/download/ adresinden de Mavis Hub uygulamasını indirerek kolayca hesabıza giriş yapabilirsiniz.

Axie Infinity (AXS) Nasıl Saklanır?

Axie Infinity, Ethereum blok zincirinde üretilen bir dijital varlıktır. Bu yüzden ERC20 tabanlı Ethereum varlıklarını destekleyen tüm cüzdanlarda saklanabilmektedir. AXS varlıklarınızı oyununuzda kullanmak, Ronin cüzdanınıza aktarmakta istiyorsanız, AXS’ı öncelikle Metamask cüzdanınıza aktarımını sağlamalısınız. Sonrasında https://marketplace.axieinfinity.com/profile/dashboard adresinden profilinize giriş yaparak “Deposit to Ronin” seçeneğine tıklamasınız. Ronin Köprüsü aracılığı ile ETH veya AXS transferi gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemizdeki diğer blog yazılarını okumayı unutmayın.

Investment information, comments and recommendations contained herein are not included in the scope of investment advisory. Therefore, making an investment decision based solely on the information and comments contained herein may not produce results that are in line with your expectations.