Avalanche Nedir AVAX Al

BitTurk
Avalanche Nedir AVAX Al

Avalanche nedir AVAX alımını makalemizde açıklıyoruz. AVAX, blok zinciri ağını korumak, işletme giderlerini ödemek, eşler arasında değer aktarmak ve Avalanche platformunda yeni bir ağ oluşturmak için Avalanche platformu tarafından oluşturulan bir simgedir. Avalanche nedir sorusunun cevabına gelince AVAX coin, işlemleri 1 saniye içinde doğrulayabilen ve tüm Ethereum geliştirme araçlarını destekleyen ilk akıllı sözleşme platformudur. Türk bilgisayar bilimcisi Prof. Dr. Avalanche, Emin Gün Sirer tarafından, işlemleri bir saniyede onaylayabilen ve tüm Ethereum geliştirme kitini destekleyen orijinal konsensüs protokolü kullanılarak oluşturulmuştur. Aynı zamanda milyonlarca tam blok üreticisini destekleyen ilk akıllı sözleşme platformudur. Test ağı sırasında Avalanche, dünyanın dört bir yanındaki bağımsız taraflardan 1.000’den fazla blok üreticisinin rekorunu kırdı, hatta en çok beklenen ağlardan bazılarını ve en büyük aktif ana ağ test ağlarını geride bıraktı.

avax nedir

AVAX Madenciliği yapılıyor mu?

Madeni paralar veya kripto para birimleri söz konusu olduğunda, madencilik genellikle akla gelen ilk şeydir. Ancak Avalanche, kripto para madenciliği yapma yeteneğine sahip değil. Bu para birimini kullanarak, güvenli ve güçlü uygulamalara ve karmaşık kural kümelerine sahip bir blok zinciri ağı oluşturmak kolaydır. Bununla ilgili tüm işlemler üç saniye kadar sürmektedir. Ethereum ile karşılaştırıldığında, bu süre on dakika içinde altı dakikaya kadar çıkabilmektedir. Uzmanlara göre Avalanche, Ethereum veya Bitcoin’e kıyasla daha yüksek enerji verimliliğine sahip. Bu durum kripto paralara olan talebi daha da artırdı.

Avalanche (AVAX) Nasıl Satın Alınır?

Avalanche satın almak için BitTurk’e kayıt olun. Ardından banka hesabınızdan, BitTurk’e Türk Lirası gönderin.

BitTurk’te Avalanche alım işlemleri yapabilirsiniz. Gerekirse BitTurk hesabınıza kendi adınıza ait banka hesabınızdan Havale ve ya EFT ile TL yatırabilirsiniz.

Ayrıca BitTurk‘te düşük komisyon oranları ile AVAX ticareti yapabilirsiniz.

AVAX alt yapısı gereği bankalardan farklı çalışır. Kullanıcılar ayrıca AVAX ile bankalara ihtiyaç duymadan birçok finansal işlemi yapabilmektedir.

AVAX satın almak için hemen BitTurk’e kayıt ol.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.