Aurora (AOA) Nedir?

BitTurk
Aurora (AOA) Nedir?

Aurora (AOA) nedir bu makalemizde açıklıyoruz. Aurora (AOA) İzlanda’da geliştirilen eşler arası kripto para birimidir. 2014 yılında sahte yaratıcısı Baldur Friggjar Óðinsson tarafından piyasaya sürülmüştür. Yerel ekonomide sınır ötesi transferlere hizmet etmek üzere tasarlanmış bir mekanizmadır. Auroracoin 2015 yılında kurulan Auroracoin Vakfı tarafından yönetilmektedir. Toplam 10 milyar AOA Token arzı vardır.

Oyun, büyük veri, yapay zeka gibi sektörleri birbirine bağlamak için yıldırım hızında sözleşmeler oluşturma umuduyla iki farklı fikir birliği mekanizmasını Delegated Proof of Stake (dPoS) ve Bizans Hata Toleransı (Byzantine Fault Tolerance-BFT)’nı birleştiren akıllı bir sözleşme platformudur. Aurora ekibinin ağ kurmaya devam ederken birkaç hedefi vardır. Birincisi uygulamanın dijital varlıkların yaratılmasının ötesine geçmesidir. Bunu yapmak için mükemmel akıllı sözleşmeyi yapmaya odaklanmaları, blok zinciri teknolojisinin iş hacmini geliştirmeleri ya da ortaya çıkan blok zinciri zorluklarını çözmeleri gerekmektedir. Aurora zincirinin esas amacı ise birlikte çalışabilirlik ve mevcut uygulamalarla basit entegrasyondur.

Aurora temelde akıllı sözleşme platformudur. Merkezi olmayan uygulamaları (dApps) ve bunun üzerine diğer programları da programlayabilirsiniz. Ek olarak proje iki (yarı) popüler fikir birliği mekanizmasının kombinasyonunu uyguladığı için benzersizdir. Bunlardan birincisi dPoS ve ikincisi de BFT’dir. Aurora’da tüm token sahipleri işlemleri paketleyen (yani bloklar oluşturan) proxy düğümleri için oy vermektedirler. Ağda her zaman 101 proxy düğümü bulunmaktadır. Proxy düğümü adayı olmak için Aurora’nın tokeni 5 milyon AOA’ya sahip olmak gerekmektedir. Proxy düğümü olmanın tek yolu ise 5 milyondan fazla AOA bulundurmaktır.

Avantajları:

  • Doğrulanmış işlemleri bekleyen bir bölgeye yerleştirerek Aurora farklı akıllı sözleşmeleri ve dApp’leri ayırmaktadır. Böylece şişirilmiş olanların tüm ağı tıkamasının önüne geçilmektedir.
  • Çatallanmaya gerek kalmadan sorunsuz yükseltmeler sağlamak için blok zinciri kodunu akıllı sözleşmelerle birlikte yerleştirmek için LLVM derleyicisi kullanmaktadır.
  • Düğümler işlem doğrulaması için kümeler oluşturmak üzere kendi kendine gruplama işlevini açmaktadırlar. Bunu yapmak kullanıcılar için depolama maliyetlerini azaltmaktadır.
  • Aurora ağı sistemi iyileştiren herhangi katılımcıyı AOA Tokeni ile ödüllendirmektedir.

AOA Nasıl ve Nereden Alınır?

1. Adım: Aurora almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve Aurora almak için para yatırın. 

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda Aurora alım emri verin. 

4. Adım: Alınan Aurora’lar sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanda saklanabilir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.