Arianee (ARIA20) Nedir?

BitTurk
Arianee (ARIA20) Nedir?

Arianee (ARIA20) nedir bu makalemizde açıklıyoruz. Arianee (ARIA20), değerli ürünlerin dijital sertifikasyonu için küresel bir standart belirlemeyi hedefleyen, kılavuzlar ve araçlar sağlayan, teşvik eden bir dernek projesidir. Proje üyeler ve kurucular tarafından yönetilmektedir. Gelirler, Arianee protokolünü teşvik etmek ve geliştirmek amacıyla kullanılmaktadır. Projenin en temel kuralına göre, tek bir kurumsal şirketten pay sahibi ve devralma imkanı bulunmamaktadır.

Arianee protokolü, sertifika adı verilen özel varlıkların yönetimini sağlamaktadır. Sertifikalar, Ethereum’un ERC-721 standardı ile uyumlu, NFT’ler olarak tasarlanmıştır. Dağıtılmış bir defterde veri baskısı olarak depolanan benzersiz veriler, dijital veya gerçek hayattaki benzersiz bir ürünü temsil etme özelliği taşımaktadır. Ayrıca Arianee protokolü, blok zinciri tabanlı bir protokoldür. Tüm kullanıcıların tek bir merkezileştirici üçüncü tarafa güvenmeden birbirlerine güvenebilmeleri için merkezi olmayan, bağımsız ve güvenli doğrulamaya izin vermektedir. Ayrıca dağıtılmış blok zinciri mimarisi, daha yüksek çalışma süresi ve sansür direnci sağlamaktadır. Arianee protokolü, değerli ürünler için kalıcı, güvenli ve özgün dijital sertifikalar oluşturmaya yönelik standart bir sürecin eksikliğini gidermeyi hedeflemektedir. Ayrıca Arianee projesi tarafından tasarlanan sertifikalar, sahteciliği büyük ölçüde sınırlayabilmektedir. Protokol tarafından tasarlanan sertifikalar, mesaj yoluyla markalar ve müşterileri arasında özel ve güvenli bir iletişim kanalı sağlamaktadır.

Aria Token (ARIA20), Arianee protokolünün kripto para birimidir. Ethereum’un ERC-20 standardı ile uyumlu, değiştirilebilir bir token olarak tasarlanmıştır. Ayrıca her Aria Token, parasal bir değer token’ı olarak hizmet etmektedir. Protokolün özellikleri incelendiğinde, fiat para biriminde (USD) sabit bir fiyata sahiptir. Ayrıca yalnızca Aria’da kullanılmaktadır. Markalar token’ı bazı özel durumlar için kullanabilmektedir. Bunlardan biri, sertifikaların oluşturulmasıdır. Bir diğeri ise, sertifikaya özel değerler aktarılmasına yardımcı olmaktır. USD cinsinden ifade edilen özelliklerin istikrarlı fiyatını korumak istenilmektedir. Bunun için platformdaki fiyatlar, önceki günlük ortalama Aria/USD döviz kuruna dayalı olarak Oracles tarafından her gün ayarlanmaktadır.

Arianee (ARIA20) Nasıl ve Nereden Alınır?

1. Adım: ARIA20 almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve ARIA20 almak için para yatırın.

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda ARIA20 alım emri verin.

4. Adım: Alınan ARIA20’ler sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanda saklanabilmektedir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.