APENFT (NFT) Nedir?

BitTurk
APENFT (NFT) Nedir?

APENFT (NFT) nedir bu makalemizde açıklıyoruz. APENFT (NFT), blok zinciri teknolojisini NFT dünyasına uygulayarak blok zinciri kullanım durumlarını genişletmeyi hedefleyen projedir. Proje, iyi bilinen geleneksel NFT ticaret standardını iyileştirmek için çalışmalar gerçekleştirmektedir. Endüstrinin sağlıklı gelişimini yöneten politikalar yayınlayan devlet kurumlarına, üniversitelere, avukatlara ve endüstri seçkinlerine destek sağlamaktadır. Şu anda blok zinciri endüstrisinde değer değişimi, iş birliği ve kayıt tutma olmak üzere üç ana kullanım durumu bulunur. Proje her üç kullanım durumuna da uyum sağlamaktadır. Bir blok zinciri kuruluşu olarak APENFT, blok zincirini çeşitli kullanım durumlarına sokmak amacıyla teknoloji, pazar, endüstri ve politika araştırmalarındaki güçlü yönlerinden yararlanarak sanat eserlerine yatırım gerçekleştirmektedir. Ayrıca geleneksel ve dijital sanatı teşvik ederek, endüstriyi desteklemektedir.

APENFT, sektördeki fırsatları karşılamak ve sorunlu noktaları ele almak için 29 Mart 2021’de Singapur’da resmi olarak piyasaya sürülmüştür. Temel olarak belirli amaçlara hizmet edeceklerini belirttiler. Bunlardan bazıları incelendiğin de iyi NFT platformlarına ve sanat eserlerine yatırım yapmak, göze çarpmaktadır. Ayrıca birinci sınıf sanatçılar ile NFT dünyası arasında bir köprü kurmak için önde gelen NFT sanatçılarını yatırım sağlanmaktadır. Galerilere sponsorluk yapmak, sanat sergileri düzenlemek ve sanat yaratımını ve eleştirisini desteklemek için ödüller belirlenmektedir.

Token Kullanım Durumları

APENFT, birinci sınıf sanat eserlerini zincir üzerinde NFT’ler olarak kaydetmeyi hedeflemektedir. Ayrıca birinci sınıf sanatçılar ve blok zinciri arasında bir köprü kurmak ve yerel kripto NFT sanatçılarının büyümesini desteklemek için NFT alanında ARK Fonları olmayı hedefliyor. APENFT, sanat eserlerini herkes için erişilebilir kılma vizyonu ile hareket etmektedir. Bu doğrultuda APENFT, sanat eserlerini blok zincirinde NFT’ler olarak kaydetme misyonunu yerine getirmek için dünyanın en büyük dağıtılmış depolama sistemi Bittorrent dosya sisteminin (BTFS) desteğini kullanmaktadır. Ayrıca blok zincirleri Ethereum ve TRON’un altında yatan teknoloji tarafından desteklenmektedir. NFT sanat eserleri benzersiz ERC-721’e dönüştürülmektedir.

APENFT tarafından verilen tek token olan NFT, APENFT ekosistemi için yönetişim token’ı olarak hizmet etmektedir. NFT sahipleri, NFT token’larını tutarak APENFT’in yönetimine katılım sağlayabilmektedir. NFT Token’ın temel blok zinciri TRON Protokol standardıdır. Ayrıca kullanıcılar, ekosistemdeki yönetişim etkinlikleri aracılığıyla NFT Token ödülleri kazanabilmektedir. BTC, ETH, DOGE, TRX, BTT, JST, SUN ve WIN sahipleri, NFT Token ödülleri kazanmak için APENFT ekosisteminde ki yönetişim etkinliklerine katılabilmektedir.

APENFT (NFT) Nasıl ve Nereden Alınır?

1. Adım: NFT almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve NFT almak için para yatırın.

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda NFT alım emri verin.

4. Adım: Alınan NFT’ler sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanda saklanabilmektedir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.