Ambrosus (AMB) Nedir?

BitTurk
Ambrosus (AMB) Nedir?

Ambrosus (AMB) nedir bu makalemizde açıklıyoruz. Ambrosus (AMB), tedarik zincirleri için yaratılmış blok zinciri tabanlı bir ekosistemdir. Proje, ağ tarafından izlenen öğelerin kökenini, kalitesini, uyumluluğunu ve uygun şekilde işlenmesini hedeflemektedir. Ambrosus’un ana odak noktası, protokolün her karmaşık tedarik zincirine uygulanabilmesidir. Ayrıca yaşam için gerekli ürünler, özellikle gıda ve ilaç için tedarik zincirlerini iyileştirmek birincil hedeftir.

Ambrosus platformu, dağıtılmış defterler, veri işleme ve sensör sistemleri kullanarak tedarik zinciri akışları arasında bütünleşebilmektedir. Ayrıca bunların içindeki her noktada şeffaflık sağlar. Bu yeni yetenekler, alıcıların ve tedarik zincirindeki diğer katılımcıların kalite güvence programlarının standartlarının karşılandığından emin olmalarını sağlar. Ayrıca Ambrosus, tedarik zincirinde karşı taraflar arasında ek bilgilerin iletilmesine ve platformun gerçek zamanlı verilerini kullanan yeni uygulamalar ve pazarların oluşturulmasına olanak tanır.

Ambrosus, işlevleri merkezi olmayan bir şekilde sağlamak için AMB Token adı verilen yeni bir teşvik mekanizması kullanmaktadır. AMB, ürünlerin tedarik zincirinde korunması için merkezi bir aktöre ihtiyaç duymadan hareket eder. Bu da ağdaki bilgileri güncel tutmak için kullanılır. Bu token, ilgili taraflarca serbestçe erişilebilen, güvenilir verilere sahip şeffaf bir ekosistem sağlamaktadır. Amber (AMB) Ambrosus ağının en önemli noktasıdır. Ambrosus ağındaki tüm işlemlerin temelini oluşturur. AMB ERC-20 uyumlu bir token’dır. Amber, dünyanın ilk veri bağlı token’ı olarak piyasaya sürülmüştür. AMB, karşı taraflar arasında dolaşırken, tedarik zincirinden sürekli olarak günceller. Ayrıca doğrulanan lojistik, çevresel ve biyolojik verileri, ilgili ürüne bağlamak için kullanılmaktadır. Bununla beraber ekosistem içinde, değer transferlerini gerçekleştirmek için de kullanılmaktadır. Bu nedenle token, Ambrosus protokolü üzerine inşa edilmiş uygulamaların ekosistemi içinde hem fayda hem de değer aktarımı işlevlerini gerçekleştirmektedir. İnşa edilen uygulamalarda da tüm sorumluluklar AMB Token tarafından karşılanmaktadır.

Ambrosus (AMB) Nasıl ve Nereden Alınır?

1. Adım: AMB almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve AMB almak için para yatırın.

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda AMB alım emri verin.

4. Adım: Alınan AMB’ler sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanda saklanabilmektedir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.