AllSafe (ASAFE) Nedir?

BitTurk
AllSafe (ASAFE) Nedir?

AllSafe (ASAFE) nedir bu makalemizde açıklıyoruz. AllSafe (ASAFE), PIVX cüzdanının özelleştirilmiş bir sürümüne dayanan eşler arası kripto para birimidir. Teknoloji Dash, Peercoin ve Bitcoin blok zincirlerinin önceki geliştirilmelerine dayanmaktadır. AllSafe’in odak noktası, blok zincir teknolojisindeki en son gelişmelere eşit, merkezi olmayan bir finans ürününün geliştirilmesidir. Ayrıca ASAFE token’ın kendi kendini sürdüren bir piyasa değerlemesi ile bir kripto varlık olarak yönetimi hedeflenmektedir.

ASAFE token, PIVX cüzdanının özelleştirilmiş bir sürümüdür. Blok zinciri ilk olarak, 2019’un sonlarına doğru çatallanan Peercoin’e dayalı bir cüzdan ile piyasaya sürülmüştür. Sonrasında alternatif teknolojiler üzerine yapılan araştırmalarla, blok zinciri güvenliği ile ilgili iki önemli nokta da karar alınmıştır. Bunlar Masternode’ların avantajları ve PIVX çevresindeki geliştirme faaliyetlerinin güncellemesidir. Gerçekleştirilen güncellemelerden önce basılan token’lar ilk blokta yeniden basılmıştır. AllSafe PIVX ile eşit olarak, POW kullanılarak basılan ilk blok dışında tamamen PoS mekanizmasına geçiş yapmıştır. Masternode ve stake protokolleri sabit olarak, yüzde 60 ila yüzde 40 blok ödül dağıtımı gerçekleştirmektedir. Ayrıca protokoller aynı anda çalışır. Herhangi bir temel cihazın potansiyel olarak işleyebileceği çok küçük bir ayak izi oluşturan Quark karma algoritması kullanılarak, yaklaşık her 60 saniyede bir yeni bir blok oluşturulmaktadır.

AllSafe masternode teminatı 15.000 token olarak belirlenmiştir. Minimum stake sınırı bulunmamaktadır. Yüzde 50’ye yakın dağıtım oranının yanı sıra, özelliklere topluluk oylamasıyla karar verilmektedir. Amaç, miktarı ne olursa olsun katılmaya istekli herkese adil bir pay sağlamaktır. Küçük ödül farkları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, masternode’ların staking’e göre en önemli faydası uzaktan aktivasyon sağlanabilmesidir. Bir cüzdanda kilitlenen paralar, oluşturulan bir anahtar kullanılarak başka bir ana düğümü etkinleştirmek için kullanılabilmektedir. Yeni basılan herhangi bir kripto para, çevrimdışı kalabilen ilk cüzdana yatırılır. İkinci çevrimiçi cüzdan her zaman sıfır bakiye olarak kalmaktadır.

AllSafe (ASAFE) Nasıl ve Nereden Alınır?

1. Adım: ASAFE almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve ASAFE almak için para yatırın.

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda ASAFE alım emri verin.

4. Adım: Alınan ASAFE’ler sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanda saklanabilmektedir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.