AidCoin (AID) Nedir?

BitTurk
AidCoin (AID) Nedir?

AidCoin (AID) nedir bu makalemizde açıklıyoruz. AidCoin (AID), dijital varlıklarla bağış yapmayı gerçekçi ve kullanışlı hale getiren bir projedir. Kuruluşların kendilerine bağışlanan kripto para birimlerini doğru kullandığını kanıtlamaya yönelik bir yol yoktu. AidCoin ise tam olarak bu konuya yoğunlaşmaktadır. Bağışların nereye gittiğinin hesap verilmesini sağlamaktadır. Ek olarak AidCoin, Ethereum blok zinciri ile ilişkili merkezi olmayan bir uygulamadır. Yardım kuruluşlarının kripto para birimi bağışlarını kolayca almasına yardımcı olmaktadır. Aidcoin’in arkasındaki ekip ise Charity Stars’dır. İsviçre’de bulunmaktadır.

Projeyi 2017’nin sonlarına doğru 14.000’den fazla eter madeni para toplayan bir ICO popüler hale getirmiştir. Toplanan fonlarla AidCoin bağışların nasıl kullanıldığını takip etmek için blockchain teknolojisini kullanmaktadır. Böylelikle güvenli bir platform oluşturmak hedeflenmektedir. Şirket akıllı sözleşmelerden ve blok zincirinden yararlanmaktadır. Platform gerçek bir ekosistemdir. AidCoin platformu AidChain olarak bilinmektedir.

Sektörde devrim yaratmayı hedefleyen AidChain yatırımcıların dikkatini çekmektedir. AidCoin Charity Stars takımı Nisan 2018’de Real Madrid futbolcusu Cristiano Ronaldo ile tanıştı. Bitcoin olarak 36.000 dolarlık bağış aldı. Bu buluşma Aidcoin’i ve platformu hızla popüler hale getirdi. Ek olarak AidChain topluluğu Wikipedia Vakfı ile bir araya geldi. ABD ve Avrupa’da çeşitli konferanslar düzenledi. Konferanslar ve buluşmalar AidCoin’in yaygınlaşmasına yardımcı oldu. Charity Star’ın öncelikli amacı ise şirketi potansiyel bağışçılara sevdirmek ve bağışlarının yönetilme şeklini geliştirmektir.

AidChain ekosistemi sayesinde bağışçılar AidCoin’lerini Bitcoin ve diğer popüler kripto paralarla ücretsiz olarak satın alma imkanına sahiplerdir. Coin ile ortaklaşa çalışan bir yardım kuruluşuna yapılan bağışlar özel bir dijital deftere kaydedilmektedir. Yardım kuruluşları aldıkları bağışların farklı uygulama aşamalarında kullanımları hakkında rapor vermektedirler. Sistem kendi kendini raporlama yapmasının yanı sıra AidCoin platformu, GuideStar ve Charity Navigator gibi STK gözetim kuruluşları tarafından üçüncü taraf raporlamaya da imkan sunmaktadır. Bağış fonları hayır kurumlarına verilmeden önce ve alıcılar bağışçılar tarafından önceden belirlenmiş koşulları yerine getirene kadar akıllı sözleşmelerde tutulmaktadırlar. 

AidCoin (AID)’in Özellikleri:

 • Geleneksel fiyat para birimi kullanılarak bağış yapmak ve işlemleri tamamlamak için alınan ücretler oldukça azdır.
 • Projenin temel amacı insani çabalarla finans sektörünü düzene sokmaktır. 
 • Bağış sürecinin her kaydını açık tutan bir ekosisteme sahiptir.
 • Akıllı sözleşmeler aracılığıyla bağışçılar fonlarını takip etme imkanına sahiplerdir.
 • Yatırımcıların blok zinciri kullanma avantajları vardır. Böylelikle işlemlerin genel masrafları da azalmaktadır.
 • Bireylerin bağış yapmak için vergi indirimi almaya hak kazandığı ülkelerde Aidcoin’in hizmetlerinden yararlanılmaktadır. 
 • Bağışçıların vergi indirimlerini etkin bir şekilde talep etmeleri için bağışlarda makbuz verilmektedir.
 • AidCoin ile ortaklık kurmak isteyen şirketler meşruiyetlerini doğrulamak için kayıt altına alınmaktadır.
 • Bağışçıların daha az düzenlemeye sahip olma ve anonim olarak kayıt yapma hakları bulunmaktadır.
 • Aidcoin’in akıllı sözleşmeleriyle yapılan her bağış Ethereum Blockchain’e kaydedilmektedir. Ek olarak ERC20 belirtecidir.
 • Sistem süreci verimli hale getirmek için gerekli olan alıcıların adresleri zaman damgaları ve diğer ilgili bilgiler gibi ek hizmetler sunmaktadır.

AidCoin (AID) Nasıl ve Nereden Alınır?

1. Adım: AID almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve daha sonra AID almak için para yatırın. 

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda AID alım emri verin. 

4. Adım: Alınan AID’ler sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanda saklanabilir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.