ADToken (AD) Nedir?

BitTurk
ADToken (AD) Nedir?

ADToken (AD) nedir sorusunu bu makalemizde yanıtlıyoruz. AD olarak da bilinen ADToken, blok zinciri teknolojisini kullanarak Web3 çağında kendine yer edinmeyi amaçlayan bir kripto para projesidir. Bu proje, Web3 temelli reklamcılık hizmetleri sunar. Web3, internetin sonraki büyük değişimini ifade eden nispeten yeni bir kavramdır. Bu kavram, internet dünyasında merkeziyetsizliğin ve adil gelir dağılımının ana akım hale geldiği bir geleceği tasvir eder. Bu noktada ADToken, reklamcılık sektörünün Web3’e uygun bir hale gelmesini teşvik etmeyi amaçlar.

Platform, blok zinciri tabanlı merkeziyetsiz reklam ittifakı kurma hedefiyle yola çıkmıştır. Bu, reklam gösterimlerinin tokenize edilmesi dahil birçok özelliği barındırır. Temelde ADToken, merkeziyetsiz ve güvenli bir reklam ticaret platformu olarak da çalışır. Platformdaki kullanıcılar, reklam gösterimlerini piyasada serbestçe alma, satma ve aktarma avantajı elde eder. Platform içerisindeki reklamların değeri ise merkeziyetsiz finans (DeFi) ürünleri aracılığıyla gerçekleşir. Buna göre ekosistem, Web3 temelli reklam sistemini staking gibi DeFi yöntemleriyle işletir.

ADToken üzerindeki reklam trafiği sağlayıcıları, milyonlarca mobil uygulama geliştiricisinden oluşmaktadır. Geleneksel reklam platformlarına reklam alanları sağlarlar. Böylece, geliri en üst düzeye çıkarmak için ADToken’a fazla reklam envanteri verirler. ADToken sistemi, geliştiricilere reklam gösterimi gelirinin %100’ünü garanti eder. Şu anda binlerce mobil uygulama geliştiricisi toplulukta yer almaktadır. Ayrıca bu geliştiriciler, her gün yaklaşık 30 milyon reklam isteğine katkıda bulunmaktadırlar.

AD Ne İşe Yarar?

ADToken platformunun yerel kripto para birimi olan AD, reklamların değerini maksimize etmeye olanak tanır. Bu kripto para ile reklam verenler, reklamlarının daha geniş bir kitle tarafından görüntülenmesini sağlar. Basit ve hızlı bir şekilde çalışan AD BNB Chain üzerinde BEP-20 akıllı kontratıyla oluşturulmuştur. Bu kripto para birimi, stake edilebilen bir yapıya da sahiptir. Kullanıcılar, AD’lerini platforma belirli bir vade ile kilitler. Bunu yaparak reklamların gelirini optimize ederler ve ödüllendirilirler. Buna göre vade sona erdiğinde token sahibi, ek AD ödülleri kazanır.

ADToken Nasıl ve Nereden Alınır?

1. Adım: AD almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve AD almak için para yatırın. 

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda ADToken alım emri verin. 

4. Adım: Alınan AD’ler sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanda saklanabilir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.